شرایط بازگرداندن کالا

هفت 7 روز امکان عودت کالا

در صورتیکه مشتریان خانه سامسونگ ، به هر دلیلی از خرید خود منصرف شوند، تا هفت روز فرصت خواهند داشت تا کالای خریداری شده را عودت نمایند.
 
 
شروط لازم برای استفاده از 7 روز امکان عودت کالا
  1. کالای خریداری شده از بسته بندی و پلمپ اولیه خارج نشده باشد و این امر به تایید کارشناسان فروشگاه خانه سامسونگ  برسد.
  2. کارتن و بسته بندی کالا کاملا سالم و بدون پارگی یا مخدوشی باشد. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی موجب عدم امکان استفاده از این تضمین می گردد. 

توجه 1: در این شرایط وجه کالا حداکثر ظرف 48 ساعت کاری پس از تایید کارشناسان فروشگاه، به حساب مشتری واریز خواهد شد.

توجه 2: در این موارد هزینه ارسال و عودت کالا (هزینه رفت و برگشت) بر عهده مشتری می باشد. 

توجه 3: امکان عودت کالاهایی که قیمت آنها تابع نوسانات بازار است، حداکثر تا ۲۴ ساعت بعد از تکمیل سفارش می باشد


شرایط بازگرداندن کالا

اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات با اطلاعات وب سایت خانه سامسونگ مغایرت داشته باشد به مشتریان عزیز توصیه می‌شود که مدل، رنگ و مشخصات تمامی کالاهای خریداری شده را به هنگام تحویل از روی کارتن کالا و رسید تحویل ‌دهنده مورد بررسی قرار داده و آن را با سفارش ثبت شده در سایت تطبیق دهند تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری شود.

در صورتی که کالای خریداری شده با کالای ثبت شده در سایت مغایرت داشته باشد از دریافت کالا امتناع کرده و موضوع را به خانه سامسونگ اطلاع دهند. هزینه حمل و تعویض کالا برای مشتری در این حالت بر عهده خانه سامسونگ خواهد بود.

اگر به هنگام تحویل مشتری متوجه مغایرت نشود می‌تواند حداکثر تا ۲۴ ساعت موضوع را به خانه سامسونگ اطلاع دهد، به شرطی که کالا از حالت اورجینال خارج نشده و کارتن کالا باز نشده باشد. هزینه حمل و تعویض کالا برای مشتری در این حالت برعهده مشتری است.

استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که در کارتن باز نشده باشد و کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به خانه سامسونگ  بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا باز شدن در کارتن یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار خانه سامسونگ است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد،خانه سامسونگ بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، خانه سامسونگ تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.

اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا (مانند اتمام جشنواره‌ها و دیگر موارد) در مراحل تعویض و مرجوع کردن، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و خانه سامسونگ در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالای درج شده در فاکتور را به مشتری می‌پذیرد.

در صورتی که مشتری محترم در لحظه تحویل متوجه آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی نباشد، فروشگاه اینترنتی خانه سامسونگ هیچ مسئولیتی در قبال کالای ایشان نداشته و مشتری بایستی این موضوع را توسط شرکت گارانتی‌کننده پیگیری نماید.

اگر کالای خریداری شده، به هنگام نصب و راه‌اندازی، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد نصب دستگاه‌ها فقط توسط شرکت گارانتی‌کننده کالا باید صورت گیرد، در غیر این صورت شامل ضمانت بازگشت کالا نمی‌شود. درصورتی که کالا به هنگام نصب و راه‌اندازی دچار مشکل و ایراد فنی باشد، با تایید کارشناس نصب اقدامات لازم برای تعویض کالا انجام می‌گیرد و هزینه تعویض کالا برعهده خانه سامسونگ و سام سرویس خواهد بود.

در صورتی که کالا، پس از نصب و در طی این ۷ روز ایراد یا اشکال فنی داشته باشد، موضوع به شرکت گارانتی‌کننده سام سرویس اطلاع داده خواهد شد و پس از بازدید کارشناس از کالای معیوب و در صورت تایید کارشناس، کالای مورد نظر برای مشتری تعویض می‌شود.

اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد (مخصوص شهرستان‌ها که کالا توسط باربری ارسال می شود) قبل از ارسال بار توسط باربری و برای جلوگیری از مشکلات احتمالی کارشناسان خانه سامسونگ  کالای مذکور را باز کرده و مورد شناسایی قرار می‌دهند و آن را از نظر ظاهری به‌طور کامل چک کرده و در صورت نداشتن هرگونه ایراد ظاهری و فیزیکی، برای ارسال کالا آن را بیمه کرده و سپس تحویل باربری می‌دهند. با توجه به بیمه بودن کالاها و بسته‌بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و خانه سامسونگ  هیچگونه مسئولیتی در قبال کالای مشتری ندارد.

LiveZilla Live Chat Software